Pouťový víkend 2011

 

    Pouťový víkend v Borovnici.


19.6.2011


Oslavy 130. let od založení SDH Borovnice zahájil průvod hasičů  obcí, jenž směřoval na fotbalové hřiště. Zařadili se do něho jak nejmenší členové místního SDH, tak hasiči z Čisté u Horek, Kruhu, Třebihoště, Studence, Bílé Třemešné, Dolní Brusnice, Nedaříže nebo z Roztok, kteří přijeli se svou parní stříkačkou. Na hřišti všechny přivítala starostka SDH Bohuslava Hrdinová, která  zdůraznila několik důležitých historických dat. Ještě před startem soutěží v požárním sportu hasiči na důkaz díků předali lidem, kteří se zasloužili o borovnický sbor, titul čestný člen SDH Borovnice a malý dárek. Odpoledne návštěvníkům zpestřil koncert Krkonošské dechovky a  večer potom skupina Nezmaři. Po celý den byl k dispozici velký výběr občestvení a nápojů. Jako např. domácí bramboráky, špízy, langoše, dva druhy piva a spoustu dalšího. Akci pořádal SDH Borovnice s přispěním sponzorů a obce Borovnice.


 

20.6.2011


Dopoledne v 9:30 se v kostele sv. Víta konala Pouťová mše věnovaná zesnulým hasičům Borovnice. Odpoledne ve 14 hodin od kostela startovalo Poutní putování do Zlatnice. Ve Zlatnici bylo připraveno občerstvení a povídání o historii a dolování ve Zlatnici a o historii a symbolice křížové cesty. Také byla představena část nové křížové cesty. 2. ročník Poutního putování opět pořádal SDH Borovnice. Po celý víkend byla na prostrantví pod stanicí ČD připravena 
pouťová zábava hlavně pro děti. Pro děti byly připraveny trampolíny a houpačky. Pro dospělé byla k dispozici střelnice a stánek s nádhernou keramikou.

Fotogalerie ZDE