Oslavy 130 let od založení SDH Borovnice 18.6.2011

Pouťový víkend v Borovnici.

19.6. 2011

Oslavy 130. let od založení SDH Borovnice zahájil průvod hasičů obcí, jenž směřoval na fotbalové hřiště. Zařadili se do něho jak nejmenší členové místního SDH, tak hasiči z Čisté u Horek, Kruhu, Třebihoště, Studence, Bílé Třemešné, Dolní Brusnice, Nedaříže nebo z Roztok, kteří přijeli se svou parní stříkačkou.

Na hřišti všechny přivítala starostka SDH Bohuslava Hrdinová, která zdůraznila několik důležitých historických dat.

Ještě před startem soutěží v požárním sportu hasiči na důkaz díků předali lidem, kteří se zasloužili o borovnický sbor, titul čestný člen SDH Borovnice a malý dárek.

Odpoledne návštěvníkům zpestřil koncert Krkonošské dechovky a večer potom skupina Nezmaři.

Po celý den byl k dispozici velký výběr občestvení a nápojů. Jako např. domácí bramboráky, špízy, langoše, dva druhy piva a spoustu dalšího.

Akci pořádal SDH Borovnice s přispěním sponzorů a obce Borovnice

20.6.2011

Dopoledne v 9:30 se v kostele sv. Víta konala Pouťová mše věnovaná zesnulým hasičům Borovnice.

Odpoledne ve 14 hodin od kostela startovalo Poutní putování do Zlatnice. Ve Zlatnici bylo připraveno občerstvení a povídání o historii a dolování ve Zlatnici a o historii a symbolice křížové cesty. Také byla představena část nové křížové cesty. 2. ročník Poutního putování opět pořádal SDH Borovnice.

Po celý víkend byla na prostrantví pod stanicí ČD připravena pouťová zábava hlavně pro děti. Pro děti byly připraveny trampolíny a houpačky. Pro dospělé byla k dispozici střelnice a stánek s nádhernou keramikou.

Fotogalerie zde:
*Slavnostní průvod
*Oslavy na fotbalovém hřišti
*Poutní putování do Zlatnice 19.6.2011


část textu zkopírována z www.krkonosskydenik.cz